Sağlıklı, katkısız, koruyucusuz

Brokoli Çorbası

İçindekiler:

İçme suyu, tuz, karabiber, pul biber, buğday unu, brokoli, süt tozu, peynir (inek sütü, peynir mayası), ayçiçeği yağı

Enerji ve besin öğeleri 100 gr çorba için
Enerji 44,8 kcal / 187,1 kj
Yağ 2,76 gr
Doymuş yağ 0,36 gr
Karbonhidrat 4,8 gr
Diyet Lif 3,44 gr
Protein 0,17 gr
Sodyum 0,59 gr
Kalsiyum (mg / kg) 182,38 mg

Brokolinin Faydaları:

Brokoli, içerisinde çok fazla karoten barındıran, hem suyu hem de kendisi tüketilebilecek en faydalı sebzelerden biridir. Brokoli, lif, C vitamini, beta karoten, folik asit ve çeşitli besleyici mineraller içermektedir.

Brokolinin sindirime, kalp-damar sistemi ve bağışıklık sistemine yarar sağladığı, anti-iltihabik ve hatta kanser önleyici özelliklere sahip olduğu söylenmektedir. Ayrıca, brokoli porsiyon başına yaklaşık 31 kaloridir ve sodyum düşüktür. Ayrıca yağsız bir sebzedir. Brokolinin etkileyici bir beslenme profili vardır. C vitamini oranı çok yüksek, lif oranı yüksek ve potasyum, B6, A vitamini de içermektedir. Brokoli ayrıca fitokimyasal ve antioksidan bakımından da zengindir. Fitokimyasallar bitkilerde renk, koku ve tattan sorumlu kimyasal maddelerdir. Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü'nde yapılmış olan araştırmalar sonucunda brokolinin sağlığa yararları olduğu açıklanmıştır.

Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız varsa, mutlaka bir doktora danışmalısınız.